Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mrtvice u křečka

19. 3. 2008
Mrtvice u křečka 04.08.2006 Mozková mrtvice je vlastně cévní onemocnění, při kterém jsou postiženy tepny zajišťující výživu mozku. Nejčastěji jde o ischemickou příhodu způsobenou uzávěrem mozkové tepny krevní sraženinou (trombem) nebo vmetkem (embolem) s následným přerušením přívodu krve, a tím i kyslíku do příslušné oblasti mozku. Druhým, méně častým typem mozkové mrtvice je krvácení (hemoragie).V takto postižené části mozku dochází k poruše funkce mozkových buněk projevující se náhlým vznikem příznaků mrtvice. Teprve až za několik hodin mozkové buňky z nedostatku kyslíku a živin odumírají. Příčiny: ty samé jako u lidí Příznaky: potíže s chůzí třes naklánějící se hlava (většinou do jedné strany) potíže s příjmem potravy apatie Léčba: žádná Pro zlepšení kondice křečka mu můžete dát jako doplněk výživy mungo klíčky, které mají vysoký podíl vitamínů a proteinů. Jsou výborným zdrojem vápníku, hořčíku, železa, kyseliny listové, bílkovin, draslíku a vlákniny. V některých případech, hlavně u mladších jedinců je možnost částečného zotavení. U starších jedinců v kombinaci s jinými problémy však může být mrtvice smrtelná.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Křeček

(Tereza, 23. 8. 2012 13:19)

Dobrý den muj křeček měl mrtvici a je ted velmi špatný jen leží na jedné straně a hrozně se klepe dost se trápí jak mu mám pomoci?

O křečkovi

(Vendula Májková, 8. 1. 2018 15:25)

Dobrý den, Mám křečka Lussy a už 2 dny pořád má hlavu nakloněnou na levou stranu. Prosím poradte, až se nemusí trápit. Děkuji moc.

Re: Křeček

(Sarka, 29. 8. 2020 11:31)

Hm to můj. Křeček má taky

Křeček

(Sar , 29. 8. 2020 11:27)

Já nevím co mimu kreckovy je nechce pít ani jist. Pomalu se hejbe

Křeček

(Jana Janelová, 28. 11. 2009 22:15)

Dobrý večer,
umřel nám křeček a chtěla jsem vědět proč.
Asi týden jsem pozorovala, že dceřin křeček je nějaký jiný. Nejedl jako obvykle, nelítal v noci po kleci, byl malátný. Chtěla jsem počkat, jestli to není zimním obdobím-měli jsme ho jako prvního, tak jsme o něm vše nevěděli. Přišli jsme večer z návštěvy a našli naši Lolinku mrtvou. Krev ji vytekla z ucha. Prosím poradťe nám, abych věděla, co s ní bylo. Děkuji.

??????????????????,

(Duken, 26. 3. 2008 15:17)

ahoj chtel bych se zeptat kdy to tuu bude cele hotove. dik.